Opiner Helpdesk: Mail

Blog

Novinky, informácie a všetko dianie okolo redakčného systému Opiner CMS a jeho služieb.

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6

Aug06

Opiner CMS 1.6.1

Po dlhej dobe tu je nová verzia redakčného systému Opiner CMS. Táto aktualizácia prináša nasledujúce novinky:

 • Využívanie autoloadingu php class a funkcií – mierne zrýchlenie v špecifických prípadoch.
 • Pre správny beh redakčného systému Opiner CMS sa teraz vyžaduje php verzia minimálne 5.3.
 • Znovuspojazdnenie prepojenia na Opiner Friends v Obchode aplikácií.
 • Nová verzia aplikácie CodeRunner s možnosťou ukladať php a sql kódy medzi obľúbené.
 • Nové HCM moduly cojenove a eduspravy – pre získavanie top správ týchto portálov.
 • Aktualizovaná verzia aplikácie Adminer.
 • Opravených niekoľko chýb.

Sťahovať ju môžete už teraz ako aktualizáciu alebo novú inštaláciu.

Tomáš Tatarko 137 060x prečítané
Dec28

Nový Opiner

Po dlhšej dobe prichádzame s novou verziou nášho obľúbeného redakčného systému Opiner CMS. Síce ide len o menšiu verziu 1.5.2, no verím, že aj tá Vás poteší ako darček, teraz na sklonku roka. Okrem toho môžem prezradiť, že počas prvej polovice budúceho roka plánujeme uvoľniť ďalšie väčšie pokračovanie. Angelina (s kódovým označením 1.6) príde s niekoľkými novými funkciami, no ešte viac sa budeme pri nej sústrediť na služby. Konkrétne prepojenie na náš server Friends bude obšírnejšie, a to aj v oblastiach, kde by ste to nečakali. Zostaňte naladení :) Dovtedy nech Vám vystačí aktuálna novinka 1.5.2, ktorej zoznam zmien nájdete nižšie.

 • Opravená chyba, kvôli ktorej nefungovalo ukladanie zmien pri zapínaní/vypínaní Labs projektov.
 • Zväčšený limit pre počítadlo stiahnutí súborov (na zhruba 9 triliónov).
 • Menšie grafické úpravy pri „Nastavenia stránky“ a „Nastavenia funkcií“.
 • Nové aplikácia Udalosti – pridajte si na svoju stránku zoznam nadchádzajúcich udalostí.
 • Nová aplikácia Súbory – doprajte svojim redaktorom možnosť nahrávať súbory a umiestňovať ich na stránku.

Inštalačné balíčky vrátane aktualizácie nájdete na download stránke.

Tomáš Tatarko 17 837x prečítané
Júl01

Letný Opiner 1.5.1

Dnes, v prvý deň prázdnin prichádzame s bleskovým updatom. Yorokobi má svoju menšiu aktualizáciu, ktorá prináša síce len pár drobností (ktorých zoznam nájdete nižšie), ale aspoň nezaháľa. Pokiaľ Vás tieto novinky zaujmú, môžete už sťahovať nový Opiner CMS 1.5.1 vrátane aktualizácie.

 • Google spustil svoju novú sieť Google+ a my pridávame ich tlačidlo +1 priamo do Opinera, aby ste neboli ukrátení.
 • Nepáči sa Vám modrá farba na pozadí prihlasovania? Odteraz si budete môcť zvoliť pre túto lokalitu ľubovoľný obrázok nahraný na internete. Navyše čoskoro očakávajte aj novú aplikáciu na výber tých najlepších z našej online galérie.
 • V rámci Opiner Labs pribudla nová možnosť do administrácie – ajaxový mód. V rámci Labs sa nachádza aj preto, že nie je funkčný naprieč celou administráciou a ešte chceme na ňom pracovať. Pre nedočkavcov však ponúkame možnosť vyskúšať si to na vlastnej koži.
Tomáš Tatarko 130 763x prečítané
Máj31

Opiner 1.5 ako darček

V dnešný posledný májový deň sa do sveta konečne dostáva nová verzia redakčného systému Opiner CMS. Vaše stránky budú opäť raz poskytovať viac nových funkcií ako pre návštevníkov, tak aj pre vás administrátorov. Prehľad všetkých noviniek, ktoré Yorokobi (alias označenie novej verzie 1.5) prináša, nájdete už vo vnútri článku.

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko 112 733x prečítané
Dec25

Opiner CMS 1.4 je vonku

Je tomu rok, čo na tejto stránke bola naposledy vydaná nejaká nová verzia. A práve na toto vyročie (opäť na Vianoce) prichádzame s novou 1.4kou. A na aké novinky sa môžete tešiť? Je ich mnoho, vymenujeme len zopár tých najhlavnejších, ktoré Vás môžu zaujať:

 • Nové API rozhranie pre aplikácie tretích strán (pluginy). Tie môžu po novom obsahovať niekoľko profilov spustenia, ukladať sa do cache pamäte a celková práca s nimi je pohodlnejšia vďaka novej časti Ovládacieho panela – Obchod aplikácií (Opiner Market). Ten okrem prepracovaného managovania aplikácií ponúka aj prepojenie na Opiner Friends, odkiaľ môžete nové aplikácie inštalovať jedným klikom.
 • Vynovené interné vyhľadávanie medzi článkami, ktoré beží odteraz na fulltextovej technológií.
 • Pri hlasovaní sa do Ovládacieho panela je možné zvoliť trvalé prihlásenie a taktiež požiadať o nové heslo v prípade, ak zabudnete na to svoje aktuálne. Taktiež administrátor stránky má po novom možnosť odoslať hromadný email všetkým redaktorom.
 • Môžete zapnúť vynútenie schválenia článkov od redaktorov a taktiež povoliť, či články od redaktorov môžu obsahovať HCM moduly (pre každého redaktora zvlášť).
 • Mikroblog môžete napojiť na ľubovoľný Twitter účet.
 • Články môžu obsahovať „Páči sa mi to“ od Facebooku a taktiež zoznam súbežných a podobných článkov.
 • Môžete si vytvoriť novú galériu, ktorá bude kopírovať Váš Picasa účet.
 • Vylepšená SEO optimalizácie pre vyhľadávače – ľudia už na Vašich stránkach nájdu, čo potrebujú.

Jednoducho noviniek je mnoho a preto Vás nebudem zdržovať a hneď Vám tu ponúknem odkazy na stiahnutie, nech si môžete všetko vyskúšať pekne krásne na vlastnej koži.

Pokiaľ aktualizujete z verzie 1.3 a používate aj Mod ReWrite, tak si otvorte súbor .htaccess a vložte doň tento nový obsah:

RewriteEngine on
RewriteRule ^([a-z])\-([a-z0–9-])\.html$ %{DOCUMENT_RO­OT}/?$1=$2 [L,NC,QSA]
RewriteRule ^sitemap.xml$ %{DOCUMENT_RO­OT}/media/site­map.php [L,NC,QSA]

Options -Indexes
ErrorDocument 403 /media/404.html
ErrorDocument 404 /media/403.html 

Tomáš Tatarko 183 232x prečítané
Dec05

Nový Opiner už čoskoro

Je tomu už takmer rok, čo ste mohli na tejto stránke nájsť niečo nové. No aj napriek tomu ako to mohlo vyzerať, celé obdobie sme na redakčnom systéme Opiner CMS usilovne pracovali. Vy sa tak môžete tešiť na novú verziu 1.4, ktorá od svojho predchodcu pokročila míľovými krokmi. Nakoľko som už mnohokrát na internete písal o novinkách tejto verzie, tak sa tu nebudem opakovať, ale radšej sem pridám zopár odkazov na zaujímavé publikované články na mojom osobnom a Opiner blogoch:

Avšak aby si aj vaše oko ulahodilo, pridávam ešte aj jedno video, pri ktorom budete môcť vzhliadnuť, ako bude nový Opiner vyzerať zvnútra – pri porovnaní s predchádzajúcimi verziami.

Tomáš Tatarko 117 449x prečítané
Dec24

Vianoce na Opineri

Veselé Vianoce Vám prajem všetkým. Tento sviatok radosti, pokoja a hojnosti poznáme aj u nás v Ovaliu a prinášame Vám malý vianočný darček v podobe novej verzií redakčného systému Opiner CMS 1.3.

A čo je v tejto verzií nové? Implementované boli projekty od Opiner Labs ako napríklad Waedoo, Mese. Z ostatných noviniek spomeniem asi možnosť u kategórií článkov vyplňovať ich popis, či opravených zopár „chýb“. Ďalej pribudli nové HCM moduly youtube, viddler, vimeo, ktoré ste mohli doteraz nájsť na Opiner Friends ale pluginy PHP&MySQL Runner, či Ikonka webu.

V systéme pribudlo ešte niekoľko ďalších zmien, no už menšieho charakteru, preto Vás nebudem zdržovať a odkážem priamo download stránku.

Tomáš Tatarko 84 454x prečítané
Nov29

Opiner CMS 1.2 je tu!

Je mi potešením Vám oznámiť, že mnohými očakávaná chvíľa v podobe vydania novej verzie redakčného systému Opiner CMS 1.2 je konečne tu. Nebudem Vás už viac naťahovať, prejdite na článok, kde sa dozviete o novinkách a nájdete aj možnosť si túto novú verziu stiahnuť ako inštaláciu alebo aktualizáciu.

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko 49 502x prečítané
Nov17

Predstavenie Opiner CMS 1.2

Od vydania poslednej verzie redakčného systému Opiner CMS 1.1 ubehli už 4 mesiace a ja tu prichádzam s radostnou správou. Tvrdo sme pracovali a na svete je takmer konečná verzia Opiner CMS 1.2, konkrétne momentálne je našliapnuté na Release Candidate. Čo vlastne táto verzia prináša a ďalšie novinky od náš sa dozviete v dnešnom článku.

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko 183 067x prečítané
Aug27

Novinky z rodinky

V posledných dňoch sa toho veľa udialo okolo rodiny webov Opiner a čo presne sa stalo, tak to by som Vám rád priblížil v dnešnom článku, pri ktorom Vám samotné novinky aj bližšie opíšem.

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko 4 812x prečítané

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6