Opiner Helpdesk: Mail

Blog

Novinky, informácie a všetko dianie okolo redakčného systému Opiner CMS a jeho služieb.

Stránkovanie
1 2 3 [4] 5 6

Okt27

Na pláne je 1.0.0.3

Plánujem vývoj novej verzie 1.0.0.3, ktorá prinesie mnohé užitočné novinky. Ide o veci, ktoré opäť pomôžu Opinerovi presadiť sa na portálových weboch. O aké novinky ide a ako som sa k nim dostal? To sa môžete dozvedieť v dnešnom článku.

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko Komentáre (0)1 698x prečítané
Okt26

Opiner CMS 1.0.0.2 prišiel k nám

Dokončené boli práce na novej verzií redakčného systému Opiner CMS a to na 1.0.0.2, ktorá nesie kódové označenie Portality. Čo to znamená? Nuž to, že je zameraná na novinky určené pre portály. A o aké novinky ide? No to si môžete pozrieť v tomto článku. A ako posledné pridávam odkaz na Download a dúfam, že teraz sa aspoň o troška viac bude dariť Opinerovi na portáloch (menšieho charakteru).

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko Komentáre (0)1 530x prečítané
Okt26

ScreenCast: O systéme

Na stránku som pridal historický prvý ScreenCast a konkrétne Vám pomocou neho v skratke ukazujem, čo všetko sa nachádza v administrácií.

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko Komentáre (0)3 070x prečítané
Okt20

Video Návod: Ankety a FastText

Dnešným dňom začínam pridávať články na novú tému a tou je video návod, manuál… Nerobím na to novú rubriku, budem tieto články pridávať do už existujúcich, ale myslím, že to nevadí. Pri týchto článkoch Vám ako obrazom, tak aj slovne (mojím komentárom) budem ukazovať, čo všetko sa dá robiť s Opinerom. A čo v dnešnom prvom dieli?

Toto video ti prinesie rozširujúce informácie o tom, ako môžeš pracovať s ankety v tomto redakčnom systéme. Avšak neukáže ti len základnú prácu, ale všetky dostupné možnosti, ako nastavovanie obtekania alebo šírky ankety ako pri sekciách, tak aj v menu a pri každej zmene ti ukáže výsledok na stránke. Taktiež ti ukáže, ako sa dá pracovať s FastTextom (shoutboard, minichat…) taktiež tu nájdete doprevádzanie názornými ukážkami na stránke.

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko Komentáre (1)2 018x prečítané
Okt19

Opiner CMS 1.0.0.1

Vydaná bola nová verzia nášho redakčného systému Opiner CMS a to 1.0.0.1. Zmien je pomenej, ale aj tie, čo pribudli si zaslúžia, aby ste si ich dali do svojho Opinera pomocou aktualizácie. A čo priniesla? To si môžete prečítať v tomto článku a ako bonus ChristianoErwen urobil aj video, kde Vám všetky zmeny aj priamo ukáže. Nech sa páči, pre stiahnutie klikajte na Download.

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko Komentáre (0)1 669x prečítané
Okt18

Recenzia Opinera

Tak a je to tu, Opiner CMS sa dočkal svoje prvej video-recenzie. Vyhotovil ju člen TaTy Studia a to ChristianoErwen, ktorý túto recenziu uverejnil na svojom blogu. Táto recenzia Vám predstaví administráciu, čiže odporúčam si ju pozrieť užívateľom, ktorý ešte až tak nepoznajú Opiner CMS, podľa mňa dosť pomôže. Tak nech sa páči, prezrite si toto video na našej stránka v tomto článku a ešte chcem poďakovať Christianovi, za to, čo urobil.

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko Komentáre (0)1 751x prečítané
Okt17

Nový Opiner na obzore

Pred nami je čo nevidiac vydanie novej verzie redakčného systému Opiner CMS a to 1.0.0.1, čo naznačuje, že pôjde o zmeny menšieho charakteru, no aj tak podľa mňa prospešné. Primárny dôvod vývoja tejto verzie je už dávnejšie vytvorenie novej verzie web-aplikácie Pviewer a riešenia kompatibility medzi Opiner CMS a Pviewer. A čo 1.0.0.1 prinesie? Tak v prvom rade grafické a schematické vylepšenie Pviewer-a, ktorý bude teraz oveľa priehľadnejší. Taktiež boli opravené menšie chybičky v tejto aplikácií a aj zmenený text pätičky. Grafickou úpravou prešli aj „Informácie o systéme“, ktoré sú tiež o dosť priehľadnejšie a poslednou grafickou úpravou je úprava farieb administračného designu. A na záver informácia v podobe dátumu vydania, ktorý je stanovený na 19.10.2008.

Tomáš Tatarko Komentáre (0)4 180x prečítané
Okt16

Opiner CMS 1.0.0.0 je tu

Tak a je to tu, tá chvíľa, ked redakčný systém Opiner CMS prechádza po niekoľkých RC verziách do konečne rady oficiálnych vydaní a prvá dostupná verzia nesie označenie ako inak než 1.0.0.0 a prináša niekoľko menších noviniek a opráv chýb, ktoré sa našli v poslednom Release Candidate 5. A aké zmeny prišli? To sa dozviete v článku a samotný systém (+ aktualizáciu) nájdete v sekcií Download.

Prejsť na celý článok

Tomáš Tatarko Komentáre (0)1 515x prečítané
Okt15

Opiner CMS 1.0.0.0 už zajtra

Dnes mal vyjsť Opiner CMS verzie 1.0.0.0, no mám pre Vás smutnú správu. Jeho vydania sa odkladá o deň neskôr. Aj keď je už hotový (treba dopracovať už iba jeden malý detail + inštalačné balíčky), no dnes mi to nejako bohužiaľ nevyšlo časovo. Tak dúfam, že ma ospravedlníte a zajtra ste tu ;)

Tomáš Tatarko Komentáre (0)4 419x prečítané
Okt13

Nový Opiner aj s anketami

Opiner CMS 1.0.0.0, ktorý prichádza už v stredu 15.10.2008 príde s jednou dosť žiadanou novinkou, ktorou je možnosť pridávať si na stránku ankety a to ako do menu, tak aj napríklad pri článkoch, sekciách a celkovo všade, kde je možné vložiť (a spustiť) HCM moduly. Taktiež pribudne nový generovaný obsah menu a to tzv. FastText, čo sa inak dá inak nazvať klasický shoutboard. Celkovo by mali tieto zmeny priniesť vyššiu interaktivitu od Vás smerom k návštevníkom Vašej stránky.

Tomáš Tatarko Komentáre (3)4 249x prečítané

Stránkovanie
1 2 3 [4] 5 6