Opiner Helpdesk: Mail

Opiner CMS 1.2 je tu!

Je mi potešením Vám oznámiť, že mnohými očakávaná chvíľa v podobe vydania novej verzie redakčného systému Opiner CMS 1.2 je konečne tu. Nebudem Vás už viac naťahovať, prejdite na článok, kde sa dozviete o novinkách a nájdete aj možnosť si túto novú verziu stiahnuť ako inštaláciu alebo aktualizáciu.

O zmenách

Nová verzia 1.2 zvaná aj Ovalco bola vo vývoji už nejaký ten čas, lepšie povedané pracujeme na nej (s prestávkami) priamo od vydania tej poslednej 1.1. Z toho najviac sa stihlo urobiť za uplynulý mesiac, počas ktorého sa udialo a doladilo najviac vecí.

Medzi hlavné novinky, ktoré sa Vám budú podľa nás páčiť určite môžeme zaradiť nanovo vypracovanú galériu s videami a hudbou, či pokročilého správcu súborov, za ktorého pomoci spravujete súbory na Vašej stránke ako keby sa nachádzali na Vašom PC.

Pokiaľ ste si zohnali ľudí, ktorí by radi pracovali pre Vašu stránku, no vadilo by Vám, že budú môcť robiť na stránke to čo Vy, keďže v predchádzajúcom Opineri bol iba jeden užívateľský účet a to ten administrátorsky, tak v tom prípade mám pre Vás dobrú správu – oddnes si na Vašu stránku môžete pridať moderátorov, ktorí budú oprávnený pridávať nové články, albumy…, no nemusíte sa báť, žeby Vám menili nastavenia a podobne.

Snažili sme sa zalahodiť aj tým, ktorým sa nepáčilo doterajšie prihlasovanie do Ovládacieho panela a preto sme spomínané prihlasovanie urobili ako samostatnú stránku so samostatnou grafikou a keď sme už pri grafike, tak môžem spomenúť, že grafické prostredie Ovládacieho panelu sa nám vynovilo (presnejšie na verziu 1.6), s čím súvisí aj vylepšenie modulu pluginov / widgetov, no to sa už jedna viac o technickú stránku veci.

Zvykom býva, že pri každej verzií sa niečo točí aj okolo článkov a inak tomu nebude ani pri tejto verzií. Konkrétne k článkom budete môcť pridávať nálepky (tagy), podľa ktorých následne môžete články aj účinnejšie vyhľadávať. Zmenami prešiel aj archív článkov, konkrétne jeho forma výpisu kategórií bola prerobená na formu kalendára, výsledok si môžete pozrieť aj u nás. A na záver malý bonus – pri článkoch nájdete nové odkazy na linkovacie služby vrátane Opiner Links.

Pre tých, čo sa dostávajú k Opiner CMS po prvýkrát mám dobrú správu v podobe, že bola prepísaná Dokumentácia, resp. vzniklo video, ktoré Vás prevedie celou administráciou – lebo je lepšie raz vidieť, než 10× počuť, či 100× čítať.

Napísalo sa

Jeden článok, ktorý opisoval príchod tejto verzie bol pridaný aj na tejto stránke, Predstavenie Opiner CMS 1.2. Na našom Opiner Blogu tiež nájde články ako Moderátori, Ovalco sa na Vás už teší!, Blízko vydania, Rýchlejší Opiner, Ako bude vyzerať 1.2?, Naživo z 1.2, RSS vo Vašom menu. Z novej dokumentácií určite spomeniem článok pojednávajúci o tom, Čo sú to HCM moduly? alebo nové HCM moduly: rss, inart.

Nezabudnite na

Pokiaľ aktualizujete svoju aktuálnu stránku bežiacu na Opiner CMS 1.1 a používate iný než základný motív, tak pravdepodobne Vám bude Opiner vypisovať pri menu, no aj na iných miestách dvojice znakov ako „-t“ či „-n“. V tom prípade otvorte súbor config.php vo Vašom motíve a tieto dvojice odstráňte v celom súbore.

Na koniec

A na úplný záver celého tohto článku pridávam ten odkaz, ktorý je najdôležitejší, pridávam odkaz na Download stránkuDátum pridaniaNedeľa, 29. November, 2009 @20:00
AutorTomáš Tatarko
Kategórie
Nálepky, , ,
Komentované1x
Prečítané4 485x
Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom

Komentáre

Miroslav Sopko

Gravatar

Chcem sa Tomášovi Tatarkovi aj touto cestou poďakovať za to, čo urobil a robí na poli slovenského internetu, lebo nám dokázal bez silných rečí a štipľavých komentárov ako má vyzerať práca na poli otvoreného softvéru, kde ide o spoločný a nie osobný prospech.

Ostáva mi len zaželať mu nezlomnú vôľu, nedať sa znechutiť tými „mudrejšími“ a neprestať pracovať na sebe a svojich projektoch + k tomu veľa zdravia, duševných síl a radosti zo života :-)

29.11.2009 @20:10 Odpovedať

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*