Opiner Helpdesk: Mail

Predstavenie Opiner CMS 1.2

Od vydania poslednej verzie redakčného systému Opiner CMS 1.1 ubehli už 4 mesiace a ja tu prichádzam s radostnou správou. Tvrdo sme pracovali a na svete je takmer konečná verzia Opiner CMS 1.2, konkrétne momentálne je našliapnuté na Release Candidate. Čo vlastne táto verzia prináša a ďalšie novinky od náš sa dozviete v dnešnom článku.

Ovalio

Ako prvé by som Vám chcel predstaviť nový branding (značku) pre náš tím, ktorý stojí na vývojom redakčného systému Opiner CMS, komunitným portálom Opiner Friends a mnohými ďalšími projektmi. S týmto názvom sa budete môcť stretávať všade, kde zasiahne naša ruka :)

Nový člen

Keď sme už Ovaliu, tak pribudol nám nový člen, ktorým sa stáva Mgr. Miroslav Sopko. Jeho úlohou je poskytovanie podpory pre začiatočníkov (aj pokročilých) a v istej forme styk s verejnosťou.

Opiner Blog

Za novinku môžeme pokladať, že spomínané nové štúdio Ovalio má už aj svoj blog, na ktorom sa môžete dozvedať novinky zo zákulisia vývoja ale aj plány do budúcna. Tento blog môžete nájsť na adrese http://blog.opiner-cms.net/.

Opiner CMS 1.2

A teraz konečne k novinkám, ktoré pribudnú v novej verzií redakčného systému Opiner CMS 1.2. Jednou z hlavných noviniek budú určite moderátori. Jednoducho pridáte v Ovládacom paneli moderátora a ten sa bude môcť následne prihlásiť taktiež do Ovládacieho panela pod svojím prihlasovacím menom, heslom a bude môcť spravovať obsah Vašej stránky. Avšak nebude prístup do celého Ovládacieho panelu, ba naopak, jeho možnosti budú dosť obmedzené – články, albumy, ankety, mikroblog.

Ďalšou významnou novinkou môže pre Vás byť možnosť pridať do galérie audio, či video (formátov mp3 resp. flv). Po pridaní to môže vyzerať aj takto http://demo.opiner-cms.net/…i-album.html. Veľkým pokrokom prešiel aj Správca súborov, kde by sa lepšie hodilo povedať, že ten bol postavený celý od začiatku a teraz sa s ním pracuje ako keby ste priamo prehliadali súbory u Vás na PC.

Významne sa posunuli aj pluginy, ktoré teraz ich tvorcom väčšiu slobodu a teda v konečnom dôsledku to bude pre Vás užívatelia výhodou. Čo sa týka článkov, tak tam môžete najnovšie pridať nálepky (tágy) a následne podľa nich aj vykonávať vyhľadávanie medzi článkami. No tým vyhľadávanie nekončí – Opiner CMS 1.2 so sebou totiž prináša podporu pre vyhľadávanie za pomoci služby Opiner Search, do ktorej keď chcete zapojiť svoju webovú stránku stačí iba ak sa registrujete na Opiner Friends.Dátum pridaniaUtorok, 17. November, 2009 @19:39
AutorTomáš Tatarko
Kategórie
NálepkyŽiadne
Komentované3x
Prečítané4 537x
Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom

Komentáre

eMDi

Gravatar

vyzera to super ;) a ta FLV/mp3 galeria je super! ;)

17.11.2009 @20:35 Odpovedať

ShepDog

Gravatar

emdi mas pravdu vyzera to dobre ale myslel som ze tie videa sa budu moc pridavat priamo do clankov

19.11.2009 @20:01 Odpovedať

Ovalio

Gravatar

Odpoveď pre eMDi:
Ďakujem, pochvala poteší ;)

Odpoveď pre ShepDog:
Je síce pravda, že priamo to nepôjde, ale bude možné video pridať do galérie (napr. do albumu, ktorý sa na stránke nezobrazuje) a následne sa to jednoducho vloží na stránku.

19.11.2009 @21:31 Odpovedať

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*